Výlety

Muzeum skla a bižuterie secesni-budova-01Prohlédněte si sbírky Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

15minut pěšky, 7min autobusem, 3min autem

 

 

 

 

 

 

 

 

Navštivte kulturní památky města Liberceliberec
30 min autobusem, 15 minut autem

 

 

 

 

 

 

 

zoo-Liberec-1

V nedalakém Liberci je možné navštívit ZOO 

Liberecká ZOO byla založena v roce 1919 a je nejstarší zoologockou zahradou v Čechách. Rozkládá se na ploše 13 hektarů a délka prohlídkového okruhu dosahuje 2 km. Zoo chová přez 1500 zvířat a více jak 500 z nich je zařazeno v různých evropských záchovných programech pro druhy ohrožené vyhubením..

Návštěvní doba je denně v zimě 8 - 17 hod a v létě 8 - 18 hod.

 

 

 

pantheon-mala-skalaStrážní hrad Vranov, rozkládající se na úzkém a strmém pískovcovém útesu nad pravým břehem Jizery, byl založen Heníkem z Valdštejna okolo roku 1425, ale už na začátku 16. století se uvádí jako pustý. Včetně předhradí zaujímá délku téměř 400 m a v současné době je považován za nejdelší a nejkomplikovanější skalní hrad v České republice.

 

 

sychrovNovogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámecké pokoje jsou zařízeny původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky; většina místností také vyniká bohatou řezbářskou výzdobou. Zámek je veřejnosti zpřístupněn ve značném rozsahu, takže jeho prohlídka poskytne návštěvníkům dokonalou představu, jak se ve 2. polovině 19. století žilo na venkovském sídle bohaté šlechtické rodiny.

 

troskyHrad Trosky je jedním z nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Tato památka je zasazena do malebné krajiny Českého ráje, který se stal ostrůvkem klidu a pohody s nádhernou přírodou a dobrými lidmi.

Za příznivého počasí lze odsud spatřit např. města Prahu, Mladou Boleslav, Turnov i Rovensko p.T., dále České středohoří, Lužické a Jizerské hory, Krkonoše, velkou část Českého ráje a mnoho krásných míst v okolí, které po prohlídce hradu můžete jako turisté navštívit.